Autoklub Žilina | Zabudnuté volanty 2017

0
2736

Druhého septembra 2017 sa uskutočnila v poradí už druhá akcia, ktorú organizoval Autoklub Žilina. Tentoraz niesla názvom „Zabudnuté volanty 2017“. Medzinárodné stretnutie milovníkov historických vozidiel sa opäť uskutočnilo vo Village Resort Hanuliak v obci Belá, kde oficiálne sídli náš autoklub. Tak, ako minulý rok, aj tento rok išlo o dvojdňovú akciu. Zúčastnení si mohli okrem krásnych vozidiel, prírody a celkovo panorámy Malej Fatry vychutnať aj všetky výhody, ktoré poskytoval hotel a sídlo Autoklubu Žilina. Stretnutie sa odohrávalo v rodinnom duchu a preto dobrú náladu nepokazilo ani počasie, ktoré sa akoby nevedelo prispôsobiť.

Britský aristokrat Jaguar E-Type a francúzske „ľudové vozidlo“ Citren 2CV.

Prví, väčšinou „cezpoľní“ účastníci prišli už v piatok, ale hlavný program začínal na druhý deň v sobotu a trval až do nedele. V sobotu ráno sme sa po výdatných raňajkách presunuli von, keďže tento rok sa hlavný program odohrával vzadu na záhrade. Tá bola uzavretá len pre našu akciu a hostí. Po krátkych príhovoroch organizátorov a prípitku bol čas na bližšie spoznanie sa, vymieňanie si svojich názorov a zážitkov, či len tak na oddych pred plánovanou spanilou jazdou.

Bugatti a Jaguar boli prví účastníci zrazu, ktorí prišli aj z Českej Republiky.

Sprievodným programom bola aj kulinárska akcia hotela, kde mali okrem zúčastnených posádok možnosť ochutnať ich špeciality aj ubytovaní hostia. Malá úkážka z toho, čo si pre hostí pripravili kuchári z Village Resort HANULIAK

V sobotu popoludní sa všetci účastníci pomaly popresúvali k svojím vozidlám a štartovala spanilá jazda. Tá viedla krásnym prostredím z Belej do Terchovej a následne sme si pozreli jediný slovenský orloj v obci Stará Bystrica. Ako som spomínal vyššie, počasie nám moc neprialo, a miestami bola poriadna zima a fúkalo. Keď sa ale stretne dobrá partia ľudí a krásne autá, tak náladu nám nič nepokazí.

Zástavka pri Slovenskom orloji v Starej Bystrici.

 „Kolóna viac ako tridsiatich historických vozidiel bola všade takmer neprehliadnuteľná“

Terchová nemohla v spanilej jazde chýbať.

Po príchode na nás čakala výborná večera vo forme švédskych stolov a DJ, ktorí sa postaral o dobrú zábavu do hlbokej noci. Tí, ktorí naopak potrebovali zrelaxovať, využili hotelový wellness. Naša veľká vďaka patrí všetkým zúčastneným a všetkým tým, ktorí nám pomohli zorganizovať prvý ročník akcie s názvom „Zabudnuté volanty“. Ďakujeme!

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here